Українці платитимуть за опалення за новими тарифами

Українці щомісяця платитимуть за опалення за різними тарифами. Однак, наголошують експерти, у розпал сезону суми в платіжках можуть вирости приблизно на 15%.
Протягом останніх чотирьох років у 80% українських міст тарифи на тепло не покривають собівартість. Комунальні підприємства працювали в мінус, тож їх доводилося дотувати. Про це розповів директор Асоціації “Енергоефективні міста України” Святослав Павлюк, пише finance.ua.

За останні два роки ситуація дещо загострилася. Якщо раніше тариф на газ (а це 80% в структурі тарифу на тепло) встановлювався відразу на опалювальний сезон, то зараз вартість блакитного палива може змінюватися щомісяця, відзначається у повідомленні.

“Зараз маємо другий опалювальний сезон, коли ми заходимо, не знаючи тариф на газ. Немає довгострокового прогнозу”, – сказав Павлюк.

Водночас ще торік Кабмін ухвалив постанову, яка дозволяє змінювати тарифи на тепло без довгої процедури узгодження. Якщо раніше, щоб підвищити тариф на тепло, потрібно було витратити від двох до чотирьох місяців, то зараз зробити це можна в тому ж місяці.

За словами представника Асоціації постачальників енергоресурсів Артема Компана, тепер вартість опалення для українців фактично змінюватиметься щомісяця. Якщо в жовтні, ймовірно, різниця буде незначною, то в розпал сезону, в грудні-лютому, газ може підскочити в ціні від 5,8 до 7 грн за кубометр.

“Зараз ціна контрактів на вересень уже становить 5,5-5,8 грн за кубометр з урахуванням транспортування до кордону України. Але ціна змінюється щодня. Ближче до грудня ми вже бачимо ціну контрактів понад 7 грн за кубометр”, – розповів Компан.

Відтак, з огляду на структуру тарифу на тепло за такого подорожчання газу тарифи на опалення можуть зрости приблизно на 15-16%. Наприклад, якщо в жовтні за опалення однокімнатної квартири доведеться віддавати приблизно 1,1 тис грн, то вже в грудні за ту ж квартиру прийде платіжка в 1,2-1,3 тис грн.

У повідомленні також йдеться, що нововведення, згідно з яким тариф на тепло можна переглядати кілька разів за опалювальний сезон, прописано і в останньому меморандумі з МВФ. Там практично дослівно йдеться, що в Україні вводиться законодавча вимога, згідно з якою з 1 жовтня 2020 року компанії-постачальники тепла зможуть кілька разів за рік переглядати тарифи з урахуванням ринкових цін на газ.

“Ми забезпечимо, щоб до кінця серпня 2020 року всі тарифи на опалення, які формуються і НКРЕКП, і місцевими органами влади, було переглянуто й офіційно затверджено так, щоб повністю відповідати рівню ціни на газ та іншим витратам, зокрема капітальним вкладенням”, – повідомляється у документі МВФ.

Шукайте деталі в групі Facebook


Загрузка...

Джерело.